Gratis proefles - klik hier   Vergadering, symposium of congres? Receptie, diner of galafeest? www.vechthuis.nl

Waar wonen studenten?

  

Actueel

Nieuws
19.06.2013

Wageningen Universiteit en HU het duurzaamst

In de ranglijst 'Sustainabul'.
    Nieuws
    19.06.2013

    Honkvaste hbo’ers vlot naar diploma

    Vooral vertraging door wisseling van studie.
      Nieuws
      18.06.2013

      Bussemaker gaat verder zonder AOb

      Nationaal onderwijsakkoord komt er ook zonder Onderwijsbond.
        Nieuws
        18.06.2013

        Twee gele kaarten voor Universiteit Utrecht

        Studenten van twee Utrechtse opleidingen kregen te makkelijk een voldoende voor hun scriptie.
          Nieuws
          18.06.2013

          ‘Nog zeven minuten!’

          Half uurtje spinnen bij 30 graden voor het goede doel, het FNT-team doet het gewoon. Op de Daktuin, want daar is het deze week SURE. Over duurzaamheid, duurzaamheid, duurzaamheid! Lees verder.
            Nieuws
            17.06.2013

            Duurzame week SURE van start

            In de stralende zon werd vanochtend SURE 2013 geopend op de Daktuin in De Uithof.
              Nieuws
              17.06.2013

              CPB: Armoedzaaier heeft geen last van hogere studieschuld

              Als je nauwelijks verdient, hoef je ook niet af te betalen.
                Nieuws
                14.06.2013

                Bouw Uithoftram kan definitief van start

                Bestuur Regio Utrecht gemeente Utrecht hebben ingestemd met het definitief ontwerp
                  Nieuws
                  14.06.2013

                  Meer macht voor de onderwijsminister

                  Wie het onderwijs in diskrediet brengt kan worden ontslagen door de minister.
                    Nieuws
                    14.06.2013

                    Zonnepanelen voor personeel Universiteit Utrecht

                    Universiteit biedt de mogelijkheid om zonnepanelen te huren voor thuis.

                      Nieuws
                      06.06.2012

                      Ook GroenLinks wil basisbeurs afschaffen

                      GroenLinks wil de langstudeerboete terugdraaien, het collegegeld verlagen en de aanvullende beurzen verhogen. Maar de basisbeurs verdwijnt, staat in het verkiezingsprogramma.

                      Vandaag heeft GroenLinks bekend gemaakt wie de lijsttrekker wordt: Jolande Sap heeft haar tegenstrever Tofik Dibi verpletterend verslagen. Maar vandaag heeft de partij ook haar verkiezingsprogramma gepresenteerd.
                       
                      De bezuiniging op de basisbeurs zal ten goede komen aan de kwaliteit en toegankelijkheid van het hoger onderwijs, aldus GroenLinks. Studenten krijgen voortaan de mogelijkheid om een lening af te sluiten ‘tegen gunstige voorwaarden’.
                       
                      Verder moet het hoger onderwijs intensiever worden door het aantal studenten per docent te verkleinen en meer contacturen te bieden. ‘Professionalisering van docenten krijgt meer aandacht’, aldus het programma.
                       
                      GroenLinks wil ook de internationalisering stimuleren. Als het aan deze partij ligt, krijgen buitenlandse studenten makkelijker toegang tot het Nederlandse hoger onderwijs en kunnen voortaan alle Europese studenten een Erasmusbeurs krijgen.
                       
                      Verder moeten de resultaten van publiek gefinancierd onderzoek gratis toegankelijk worden en komt er extra geld beschikbaar voor onderzoek naar energie en klimaat. Het midden- en kleinbedrijf zou moeten kunnen meedingen naar Europese onderzoeksgelden, ‘zodat ook hier kennisontwikkeling wordt bevorderd’.
                       
                      De partij pleit in het algemeen voor versterking van de solidariteit ‘tussen jong en oud, man en vrouw, gezond en ziek, en rijk en arm. Dit kan niet alleen bereikt worden door de financiering van de zorg te herzien en het belastingstelsel aan te passen, maar ook door “invoering van een nieuw systeem voor de bekostiging van het hoger onderwijs’.
                       
                       

                      You are here