Gratis proefles - klik hier   Vergadering, symposium of congres? Receptie, diner of galafeest? www.vechthuis.nl

  

Actueel

Nieuws
16.05.2013

Laurens Vreekamp winnaar Docent van het Jaar

UPDATE: Nu met video en foto's: wat doet de winnende docent met het prijzengeld? Kroketten kopen??
Nieuws
16.05.2013

Hiphopper Dr. Dre doneert miljoenen aan universiteit

De gift is bedoeld voor het optuigen van de ‘USC Jimmy Lovine and Andre Young academy'.
    Nieuws
    16.05.2013

    Team Freshmen in finale Jong Ondernemen

    Duurzame lavasteen helpt achttal aan finaleplek.
      Nieuws
      16.05.2013

      Fablab Utrecht print levensgrote robot

      Openbaar innovatielab Protospace print een robot met vijftig 3D-printers.
        Nieuws
        16.05.2013

        Nieuwe buslus Uithof geopend

        Nieuwe buslus bij het Wilhelmina Kinderziekenhuis verbetert bereikbaarheid Uithof.
          Nieuws
          16.05.2013

          DUO betaalde dertig dwangsommen

          Het kostte de dienst in totaal bijna vijftienduizend euro.
            Nieuws
            16.05.2013

            'Stagebegeleiding niet goed genoeg'

            Eén op de vijf stagiairs heeft last gehad van pesterijtjes.
              Nieuws
              15.05.2013

              Wetenschap nog altijd ‘sterk merk’

              De wetenschap kreeg een flinke knauw door de fraude van sociaal-psycholoog Diederik Stapel.
                Nieuws
                15.05.2013

                Tweede Kamer sceptisch over Europese studielening

                Nederlandse studenten schieten er weinig mee op.
                  Nieuws
                  15.05.2013

                  Huurteam inspecteerde ruim 400 kamers

                  Met een totale huurvermindering van 450.000 euro lijkt het huurteam effect te hebben.

                    Nieuws
                    23.05.2012

                    Alcohol pas vanaf 18 jaar? Nog even niet

                    Een minderheid van senatoren in de Eerste Kamer wil de leeftijdsgrens voor alcoholgebruik verhogen van zestien naar achttien jaar. Ze krijgen voorlopig hun zin niet, tot opluchting van de studentenverenigingen.

                    Gisteren ging de Eerste Kamer akkoord met de nieuwe drank- en horecawet die onder meer het alcoholmisbruik onder jongeren moet terugdringen. Enkele partijen willen een stap verdergaan en de leeftijdsgrens voor alcoholgebruik verhogen naar achttien jaar, maar ze hebben geen meerderheid.
                     
                    Toch verwacht bestuurslid Antoon Kanis van de Landelijke Kamer van Verenigingen dat de leeftijdsgrens ergens in de komende jaren omhoog zal gaan. Dat zou lastig zijn voor de sociëteiten van studentenverenigingen, waar ook zeventienjarige eerstejaars rondlopen die aan een hbo-opleiding zijn begonnen. ‘Misschien kunnen eerstejaars hbo’ers dan geen lid meer worden’, zegt Kanis. ‘Dat is niet goed voor de diversiteit binnen verenigingen.’
                     
                    ‘Mogelijk valt er op feesten iets te bedenken met bandjes voor zeventienjarigen’, overweegt hij. ‘Maar het barpersoneel is strafbaar als de alcohol wordt doorgegeven aan iemand die te jong is, dus dat wordt lastig.’
                     
                    In de Eerste Kamer maakte men zich vooral zorgen om de gevolgen van alcohol. ‘Er is een werkelijk overstelpend wetenschappelijk bewijs dat alcoholgebruik onder jongeren meer dan schadelijk is’, zei senator Pauline Meurs van de PvdA, tevens hoogleraar aan de Erasmus Universiteit. De hersenen zijn pas rond het drieëntwintigste levensjaar volgroeid en alcoholgebruik kan een gezonde ontwikkeling van de hersenen schaden, legde ze uit. Bovendien is alcohol schadelijk voor de schoolprestaties. En hoe eerder men begint te drinken, hoe groter de problemen.
                     
                    Maar minister Schippers antwoordde tijdens het debat met de Eerste Kamer dat ze de leeftijdsgrens niet wil verhogen naar achttien jaar. Volgens haar is het al moeilijk genoeg om het verbod op alcohol onder de zestien jaar te handhaven. Pas als dat lukt, zou je een strengere leeftijdsgrens kunnen overwegen.
                     
                    Meurs vindt dat een vreemde redenering. ‘Dat het met de grens van zestien jaar niet goed lukt, kan toch nooit een rechtvaardiging zijn voor het niet verhogen van de leeftijdsgrens?’ Ze diende een motie in, die steun krijgt van GroenLinks, SP en ChristenUnie.
                     
                    Op 5 juni komt de motie in stemming, maar het is al duidelijk dat die verworpen wordt. VVD, PVV, CDA en D66 volgen de minister. Verenigingen krijgen dus nog even respijt.

                    You are here