Gratis proefles - klik hier   Vergadering, symposium of congres? Receptie, diner of galafeest? www.vechthuis.nl

  

Blogs

Reint Jan Renes
Blog
14.05.2013

Je houdt jezelf voor de gek

Onze toekomstige ik eet altijd gezond, gaat verstandig met geld om en werkt niet te hard. De volgende keer...
    Blog
    06.05.2013

    Blog: Papierloos parkeren in je e-car

    De hogeschool zou papierloos worden. Met de nadruk op 'zou.'
      Mariaplaats
      Blog
      24.04.2013

      Redactieblog: rodebollenroute

      Redactie test de alternatieve fietsroute richting De Uithof
        Blog
        22.04.2013

        Blog: Hou op met polariseren!

        Artiesten halen hun liedjes terug vanwege doodsbedreigingen. Tijd om op zoek te gaan naar de oorzaken van problemen, niet de gevolgen.
          Qatar, filmfestival
          Blog
          22.04.2013

          Blog: Van De Uithof naar Qatar (3): Once in a Lifetime!

          Journalistiekstudenten Robert Smid en Christel van der Meer over hun documentaire in Qatar: niet gewonnen, wel een groot avontuur!
            Qatar, filmfestival
            Blog
            19.04.2013

            Blog: Van De Uithof naar Qatar (2)

            'We keken naar een aftandse soap over een doofstomme Chinees en zijn jeugdliefde. En dit was de openingsfilm?' Journalistiekstudenten Robert Smid en Christel van der Meer tonen hun documentaire in Qatar.
              Blog
              18.04.2013

              Blog: Van De Uithof naar Qatar

              Studenten Christel van der Meer en Robert Smid zijn in Qatar, waar hun documentaire op het filmfestival wordt getoond. 'Hoi vanaf het Sheraton te Doha.'
                Blog
                11.04.2013

                Logopedie ondergeschoven kindje NOS

                Kunnen onze HU-logopedisten nieuwslezers ABN leren spreken?
                  Blog
                  10.04.2013

                  Sigaretten, Wilders en metaforen

                  Reint Jan Renes over sigaretten als heroine, leukemie door appelsap en betere metaforen.
                    Blog
                    09.04.2013

                    Stop het exorbitant salaris in goed onderwijs

                    De HU-voorzitter verdient meer dan Rutte, Merkel en Cameron - berekent Alwin van der Blom. 'Hoe kan het dat mensen deze topinkomens gewoonweg accepteren?'

                    Gerelateerd

                    Blog
                    13.08.2012

                    Stanford

                      Blog
                      13.07.2011

                      Finland voorbeeldland

                        Blog
                        10.06.2012

                        Finland als voorbeeld

                        Het Onderwijsblad (van 9 juni), een uitgave van de Algemene Onderwijsbond, besteedt aandacht aan het onderwijs in Finland, dat prachtige resultaten haalt op internationale toetsen. Enkele 'geheimen' worden ontsluierd. Het belangrijkste Finse geheim? Uitstekende leraren, naar wie net zo opgekeken wordt als naar chirurgen. De selectie voor de lerarenopleiding is dan ook ontzettend streng.

                        Pasi Sahlberg, werkzaam bij het Finse Ministerie van Onderwijs, schreef een boek Finnish Lessons, What can the world learn form educational change in Finland. Hij is blij dat in Finland het onderwijs niet bij elke regeringswissel op de schop wordt genomen, maar met rust gelaten wordt. In de jaren negentig werd gekozen voor een systeem van gelijkheid, waarbij het beste uit elk kind zou worden gehaald. "We proberen de talenten van ieder kind te ontdekken en besteden daarom veel aandacht aan muziek en cultuur."

                        In Finland testen ze minder, maar er wordt meer geleerd, want als iedereen zich op zijn eigen niveau ontwikkelt, heeft het geen zin om iedereen op hetzelfde moment eenzelfde test af te nemen. De Cito-toets bijvoorbeeld is er niet alleen om het niveau van de kinderen te testen, maar er komen ook allerlei ranglijstjes uit. Volgens Sahlberg staan de Finse scholen allemaal op een gelijk niveau. Het verschil zit 'm in de docenten.

                        reageer >>

                        You are here